+370 646 72444

Kaip prižiūrėti gyvą eglutę

Kiekvienas iš mūsų norime, kad kalėdų eglutė džiugintų savo grožiu kuo ilgiau. Gyva eglutė žavi savo natūralumu, kvapu ir jaukumu, tačiau kaip ir kiekvienas augalas turi tam tikrų poreikių. Kad džiugesys būtų ilgesnis, į tuos poreikius mes turime tinkamai sureaguoti ir savo augalu pasirūpinti. Esminiai faktoriai, kurie įtakoja medelio gyvybingumą yra temperatūra ir vanduo. Prarasdamas ir blogai pasisavindamas vandenį medelis džiūsta, o šiluma šį procesą spartina. Kalėdinių medelių rūšys skirtingai atsparios drėgmės praradimui. Paprastoji eglutė sureaguoja greičiausiai pradėdama mesti spyglius, o dygioji eglė (sidabrinė) ir kėniai yra žymiai atsparesni, kai kada nenumeta spyglių iš viso.

Nešti eglutę į namus reiktų palaipsniui, iš lauko prieš nešant į kambarį gerai būtų ją palaikyti vėsesnėje patalpoje, kad medelis pamažu prisitaikytų.

Kirstai eglutei 2- 3 cm patrumpinamas kotas prieš pamerkiant į vandenį, kad atsišviežintų kamieno vandens indai ir per kuriuos medis pasisavina drėgmę. Manoma, kad ilgiau eglutė išsilaiko vandenyje ištirpinus šiek tiek cukraus ar nitroglicerino tabletę. Nereikia pamiršti indo su vandeniu kartas nuo karto papildyti. Taip pat naudinga nupurkšti kartas nuo karto eglutės šakeles.

Vieta eglutei statyti turi būti parinkta kuo vėsesnė, kuo toliau nuo radiatorių, židinio ar kitų šilumos šaltinių. Nepatartina statyti ant šildomų grindų.

Eglutes vazonėliuose reikia laistyti mažiau, negu kirstas. Žmonėms, kurie planuoja pavasarį pasodinti medelį, būtina po švenčių vėl pamažu pratinti prie žemesnių temperatūrų. Geriausia, kad lauko temperatūros toks medelis negautų, būtų saugomas balkone, verandoje ar pan. Tačiau ir rūpestingai elgiantis su medeliu vazonėlyje, nėra garantijos, kad jis sėkmingai prigis. Šie medeliai yra auginami ir ruošiami paprastai tik kalėdiniam laikotarpiui, medeliai skirti želdinimui būtų kitaip ruošiami ir privalėtų būti saugomi nuo kambario temperatūros žiemos metu.

0.00€